عکس جالب,سرگرمی,اس ام اس|ابهام لینک


 • تبلیغات

    

 • قیمت جدید بیمه شخص ثالث سال ۹۱

   دسته بندی : اخبار
   1,034 بار نمايش

    

   جزئیات و جداول حق بیمه سالیانه بیمه نامه شخص ثالث انواع وسائل نقلیه با پوشش بدنی ( دیه) ۱۲۶ میلیون تومانی و تعهدات مالی ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی سال ۹۱ اعلام شد.

   جزئیات جداول حداکثر حق بیمه سالیانه بیمه نامه شخص ثالث انواع وسائل نقلیه با پوشش بدنی ( دیه) ۱۲۶ ملیون تومانی و تعهدات مالی ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی سال ۹۱ و همچنین گلایه ها و درخواستهای مردم از شرکت های بیمه را در یک گزارش میدانی منتشر کرد.

   خودروهای سواری حق بیمه به ریال
   سواری کمتر از چهار سیلندر ۴٫۱۵۱٫۲۵۰
   چهار سیلندر( پیکان، پراید و سپند) ۴٫۹۰۰٫۷۸۱
   سایر چهار سیلندرها ۵٫۷۶۵٫۶۲۵
   شش سیلندر و بالاتر ۶٫۴۵۷٫۵۰۰

   نرخ حق بیمه برای وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، تاکسی، کرایه و مسافرکش شخصی درون شهری، ۲۰ درصد و سواری کرایه و مسافرکش شخصی برون شهری، ۳۵ درصد و بیشتر از حق بیمه وسایل نقلیه سواری مشابه است.

   خودروهای سواری حق بیمه به ریال
   خودرو عمومی با ظرفیت ۷ نفر با راننده ۱۱٫۸۷۷٫۱۸۸
   خودرو عمومی با ظرفیت ۹ نفر با راننده ۱۲٫۲۲۳٫۱۲۵
   ون با ظرفیت ۱۰ نفر با راننده ۱۲٫۳۹۶٫۰۹۴
   مینی بوس با ظرفیت ۱۶ نفر با راننده ۱۵٫۲۲۱٫۲۵۰
   مینی بورس با ظرفیت ۲۱ نفر با راننده ۱۵٫۷۹۷٫۸۱۳
   اتوبوس با ظرفیت ۲۷ نفر با راننده و کمک ۲۳٫۲۹۳٫۱۲۵
   اتوبورس با ظرفیت ۴۰ نفر با راننده و کمک ۲۹٫۲۸۹٫۳۷۵
   اتوبورس با ظرفیت ۴۴ نفر با راننده و کمک ۳۱٫۱۳۴٫۳۷۵

   به وسایل نقلیه موضوع این جدول که متعلق به بیمه گذار بوده و مخصوص جابجایی کارکنان آن باشد یا در صورتی که متعلق به مراکز آموزشی بودهه و مخصوص حمل و نقل دانش آموزان و دانشجویان باشد و نیر وسایل نقله عمومی شهری، ۲۰ درصد تخفیف داده خواهد شد.

   خودروهای بارکش حق بیمه به ریال
   تا یک تن ۵٫۰۷۳٫۷۵۰
   بیش از یک تن تا سه تن ۶٫۱۱۱٫۵۶۳
   بیش از سه تن تا پنج تن ۷٫۷۲۵٫۹۳۸
   بیش از پنج تن تا ده تن ۹٫۹۱۶٫۸۷۵
   بیش از ده تن تا بیست تن ۱۱٫۵۳۱٫۲۵۰
   بیش از بیست تن ۱۲٫۲۲۳٫۱۲۵
   وسایل نقلیه کشاورزی، راهسازی و ساختمانی ۳٫۰۵۵٫۷۸۱
   وسایل نقلیه حمل زباله و خیابان پاکن ها ۴٫۹۵۸٫۴۳۸

   در صورتی که وسیله نقلیه بارکش برای حمل مواد منفجره به کار رود، ۵۰ درصد و چنانچه برای حمل مواد سوختی مایع و گازی شکل استفاده شود بیست و پنج درصد به حق بیمه مربوط اضافه می شود.

   موتور سیکلتها حق بیمه به ریال
   موتور گازی ۱٫۰۳۷٫۸۱۳
   موتور دنده ای یک سیلندر ۱٫۲۶۸٫۴۳۸
   موتور دنده ای دو سیلندر و به بالا ۱٫۳۸۳٫۷۵۰
   شش سیلندر و بالاتر ۱٫۴۹۹٫۰۶۳

   تعرفه حق بیمه آمبولانس، وسایل نقلیه ویژه حمل خون، حمل وسایل رادیولوژی و آتش نشانی، با توجه به  نوع و ظرفیت آنها بر اساس تعرفه وسایل نقلیه مشابه محاسبه خواهد شد.

   در مورد وسایل نقلیه ای که برای تعلم رانندگی به کار می روند، ۱۵ درصد به حق بیمه مربوط اضافه می شود. چنانچه از سال ساعت وسیله نقلیه بیش از ۱۵ سال گذشته باشد به ازای هر سال مازاد بر ۱۵ سال دو درصد و حداکثر ۱۰ درصد به حق بیمه مربوط اضافه می شود.

   بیمه گر موظف است هنگام صدور بیمه نامه، به ازای هر بار تخلف حادثه ساز وسیله نقلیه که طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی در دوره یکساله قبل از دور بیمه نامه صورت گرفته باشد دو درصد و در مجموع ۱۶ درصد به حق بیمه مربوط اضافه نماید.

    جدول درصدهای تخفیف عدم خسارت نسبت به حق بیمه متعلقه

   سال سال دوم سال سوم سال چهارم سال پنجم سال ششم سال هفتم سال هشتم سال نهم و بعد
   درصد تخفیف ۱۰ درصد ۱۵ درصد ۲۰ درصد ۳۰ درصد ۴۰ درصد ۵۰ درصد ۶۰ درصد ۷۰ درصد

   براساس مقررات، به حق بیمه هر خودرو ۵ درصد بابت مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.

   یک دارنده خودرو که برای دریافت الحاقیه بیمه در سال جاری به یکی از مراکز بیمه ای کشور مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزایش هزینه بیمه خودروی خود انتقاد کرد و گفت: افزایش هزینه های مربوط به دریافت بیمه نامه های جدید ما را با مشکل تامین هزینه آن مواجه کرده است.

   درصد افزایش حق بیمه بر اساس نوع و تعداد خسارت

   سارت یک بار دو بار سه بار چهار بار و بیشتر
   مالی ۱۰ درصد ۲۰ درصد ۴۰ درصد ۸۰ درصد
   بدنی ۲۰ درصد ۴۰ درصد ۶۰ درصد ۱۰۰ درصد

   در صورتی که در یک حادثه، شرکت بیمه هم خسارت مالی و هم خسارت بدنی پرداخت نماید، اضافه نرخ بالاتر به حق بیمه مربوط اضافه خواهد شد.

   در عین حال بررسی های میدانی خبرنگار مهر حاکی از گلایه های مردم نسبت به بالابودن حق بیمه های و نرخ دیه است و نگرانی های مردم را نسبت به این موضوع افزایش داده است.

   یک دارنده خودرو که برای دریافت الحاقیه بیمه در سال جاری به یکی از مراکز بیمه ای کشور مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزایش هزینه بیمه خودروی خود انتقاد کرد و گفت: افزایش هزینه های مربوط به دریافت بیمه نامه های جدید ما را با مشکل تامین هزینه آن مواجه کرده است.

   وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی مناسبی نیز در این زمینه صورت نگرفته است، اظهار داشت: فقط در سال گذشته اعلام کردند که نرخ های جدید دیه چقدر شده و قرار است افراد دارنده بیمه نامه از سال ۹۱ با مراجعه دوباره به شعب بیمه ای، الحاقیه جدیدی را با دریافت هزینه آن دریافت کنند.

   این مالک خودرو تاکید کرد: برخی از آشنایان و همکاران وی در مراجعه به دفتر بیمه ای برای دریافت الحاقیه متوجه تغییر مکان آن دفتر شدند و امکان دسترسی به جایی که در سال گذشته از آن بیمه نامه دریافت کرده اند را ندارند.

   به گفته وی، در مراجعه به سایر دفاتر بیمه نیز به آنها اعلام می شود که حتما باید الحاقیه جدید خود را از همان دفتری که قبلا بیمه نامه را دریافت کرده اند، بگیرند که خود این موضوع باعث سردرگمی آنها شده است.

   یک دارنده خودروی حمل و نقل عمومی نیز در گفتگو با مهر تصریح کرد: حتی هزینه های قبلی بیمه نامه خودرو نیز برای وی بسیار سنگین بوده و آن را به صورت اقساطی پرداخت می کرد.

   وی عنوان کرد: برای دریافت الحاقیه مجبور شده است تا از هزینه های دیگر خود بزند و پول آن را برای دریافت الحاقیه به شعبه بیمه بیاورد.

   مراجعه کنندگان دیگری نیز به خبرنگار مهر گفت: درصدهای تخفیف عدم خسارت نسبت به حق بیمه متعلقه در مقایسه با درصد افزایش حق بیمه بر اساس نوع و تعداد خسارت قابل مقایسه نیست و نوعی اجحاف در حق بیمه گذاران است.

   به صورت کلی عدم اطلاع رسانی شفاف شرکتهای بیمه ای در زمینه افزایش مبالغ و تعرفه های جدید و اینکه دارندگان بیمه نامه ها چگونه و در چه زمانی برای دریافت الحاقیه ها به شعب بیمه ای مراجعه کنند، باعث سردرگمی مردم شده است.

   با وجود اینکه در روزهای پایانی فروردین ماه قرار داریم، هنوز بسیاری از دارندگان بیمه نامه های خودرو نسبت به دریافت الحاقیه های جدید اقدام نکرده اند که این موضوع به ضعف اطلاع رسانی، جدی نگرفتن مالکان خودرو و همچنین سنگین بودن هزینه ها بر می‌گردد.


   مطالب مشابه:

   نویسنده: ابهام     فروردین ۲۶م, ۱۳۹۱

 • نظرات


   افزودن نظر:   *
 • تبلیغات